JÜRİ

Çiğdem Seferoğlu

Hodan Kurucu Şefi

1981 yılında İstanbul’da doğdu. 2004 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olduktan sonra uzun yıllar aile şirketinde işletmecilik yaptı. Ancak yıllar sonra asıl hayalinin peşinden gitmeye karar verip 2014 yılında İstanbul Okan Üniversitesi Gastronomi bölümünden Yüksek Onur Derecesi ile mezun oldu. 4 yıl boyunca THY yönetim kurulu başkanlığı makamının özel Aşçılığını yaptı ve bu mutfağı yönetti.  THY’nin Uluslarası hat açılışlarında ekibi ile özel gala yemekleri düzenleyerek Türk mutfağının ve yemek kültürümüzün tanıtımında görev aldıktan sonra THY ‘nin Atatürk Havalimanı’ndaki Turkish Do&Co dış hatlar CIP Lounge’nda sorumlu şef oldu.

Ebru Erke

Gazeteci – Gastronomi Yazarı

Ebru Erke, Ege Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümünü bitirdi. Bir müddet sektörde teknik pazarlama alanında çalıştıktan sonra doğru beslenme ve sağlıklı yaşam üzerine radyo programları yapmaya başladı. İki yıl boyunca farklı dünya mutfaklarının eğitimini aldı. Yemek kitabı editörlüğüyle başlayan yazım hayatı şu anda Food and Travel dergisinin genel yayın yönetmeni, La Cucina Italiana dergisinin yayın danışmanı ve Hürriyet gazetesi gastronomi yazarlığı olarak devam etmektedir.

Emre Şen

Casa Lavanda Kurucu Şefi

Emre Şen, İtalyan Lisesi’nden mezun olduktan sonra mimarlık okumak için Politecnico di Milano’ya gitti. 6 aylık bir süreç sonrasında Türkiye’ye dönen Şen 2006 yılında Mutfak Sanatları Akademisi’nde aşçılık ve pastacılık eğitimi aldı. Burada temel mutfak tekniklerini öğrendikten sonra, 2007 yılında Mikla’da 1 sene kadar çalışma deneyimine sahip oldu. 2008 yılında İtalya, Alba’da Michelin yıldızlı La Ciau del Tornavento’da şef Maurilio Garola ile çalıştı. 2009 yılında Türkiye’ye döndü ve Şile’deki aile evlerini otele dönüştürme düşüncesini gerçekleştirme adımlarını attı.

Funda Güzelmeriç İnansal

Dude Table Gastronomi Pazarlama Ajansı Başkanı

Dude Table Ajans kurucusu olan Funda Güzelmeriç İnansal, Kapadokya Üniversitesi gastronomi bölümü kurucularındandır. Uzun süre cam sektöründe üretim yapan ve Uzakdoğu’da Golden Bridge ve Real Smart isimli iki proje ortağı ile tüm dünyaya cam ürünleri ihracatı yapan İnansal, geliştirdiği yeni bir teknoloji ile pazarda optik cam ile yeni bir ürün gamı yaratmıştır. Gıda sektörüne büyük ilgi duyan İnansal, 1997’de bu alana girmiş ve uluslararası birçok eğitim ve sertifikasyon programına katılmakla kalmamış, tarım konusunda da 2 sene Kapadokya bölgesinde çalışmalar yürütmüştür. Uluslararası isim hakları alarak gıda sektörüne adım atan İnansal, döneme göre vizyoner projeler gerçekleştirmiştir. Belgo, Havana, Chez Boyer bunlardan birkaçıdır.

Giancarlo Gottardo

Divan Executive Corporate Chef

Giancarlo Gottardo, bir İtalyan adası olan Sicilya’nın Palermo kentinde doğdu. Küçüklüğünden beri yemeğin en büyük tutkusu olduğunu söyleyen Gottardo, kaliteli restoranlarda çalışmayı deneyimlemek için Milano’ya taşındı. 1990’ların ortalarında New York, Chicago ve Los Angeles’a giden şef ve buradaki restoranlarda baş aşçı olarak çalıştı, bazı ünlü aktörlerin yanı sıra yemek severlere hizmet verdi.​

Maximilian J.W Thomae

Gastronometro Direktörü

Alman Şef Maximilian J.W. Thomae, Michelin yıldızlı restoranlarda eğitim gördükten sonra 1993 senesinde İstanbul, Türkiye’ye yerleşti. Geride bıraktığı 30 sene boyunca Türkiye’de, Türk mutfağının ve gastronomisinin gelişimi için aktif olarak çalıştı. Şef Maximilian J.W., 1990 senesinde ilk Türk Şef Milli Takımına ve Türkiye’de ilk kez aşçılık okulu öğrencilerinden oluşturulan şef adaylarına eğitim vererek ve antrenörlük yaparak uluslararası yarışmalarda büyük ödüller kazanmalarını sağladı.

Murat Özipek

Gastronometro Yönetici Eğitmen Şef

1987 Edirne doğumlu olan Murat Özipek, ortaokul dönemine kadar Kırklareli Babaeski ilçesinde yaşadı. Daha sonra onu yiyecek içecek sektörüne yönlendiren okul olan Tekirdağ Anadolu Turizm Otelcilik Meslek lisesine gitti. Mesleki kariyerimi bir diploma ile taçlandırmak ve okuyup-çalışmak disiplininden yola çıkarak Mersin Üniversitesi Turizm Otel işletmeciliği bölümüne gitti. 17 yıllık meslek profesyonelliği geçmişi olan Özipek, çok çeşitli 5 yıldı otellerde ve alanında lider olmuş gıda kuruluşlarında çalıştı.