Funda Güzelmeriç İnansal

Funda Güzelmeriç İnansal, Dude Table Gastronomi Pazarlama Ajansı Başkanı

Dude Table Ajans kurucusu olan Funda Güzelmeriç İnansal, Kapadokya Üniversitesi gastronomi bölümü kurucularındandır.

Uzun süre cam sektöründe üretim yapan ve Uzakdoğu’da Golden Bridge ve Real Smart isimli iki proje ortağı ile tüm dünyaya cam ürünleri ihracatı yapan İnansal, geliştirdiği yeni bir teknoloji ile pazarda optik cam ile yeni bir ürün gamı yaratmıştır.

Gıda sektörüne büyük ilgi duyan İnansal, 1997’de bu alana girmiş ve uluslararası birçok eğitim ve sertifikasyon programına katılmakla kalmamış, tarım konusunda da 2 sene Kapadokya bölgesinde çalışmalar yürütmüştür. Uluslararası isim hakları alarak gıda sektörüne adım atan İnansal, döneme göre vizyoner projeler gerçekleştirmiştir. Belgo, Havana, Chez Boyer bunlardan birkaçıdır.

Sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında Yaratıcı Çocuklar Derneği’nin de kuruculuğunu yapmış olan İnansal, yeme içme sektöründe de gıdanın geleceği için hem hizmet verdiği markalarla hem de kendi markası ile çalışmalar yürütmektedir.

Funda İnansal şirketini, 2012 yılında ajansa katılan Merve Akgül ile birlikte gastronomi strateji ajansına dönüştürmüştür. Ajans sadece yeme-içme sektörüne hizmet vermektedir. Ülkenin tek food marketing ajansı olan Dude Table, stratejik danışmanlık hizmeti yanı sıra gastronomi uzmanlık alanı ile ajans hizmetleri de sunmaktadır.

İnansal sektöre ticari ivme katan Restoran Haftası, 35 Yaş Altı 3 Şef Yarışması, Türk Mutfağı 2.0 konferansı ile sektöre katkı sağlamayı amaçlayarak çalışmalarını yürütmektedir.